پیشنهادات سندیکای صنعت برق درخصوص لایحه بودجه سال ۱۴۰۱

پیشنهادات سندیکای صنعت برق درخصوص لایحه بودجه سال ۱۴۰۱

سندیکای صنعت برق ایران پیشنهادات خود درخصوص لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را به رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و سرپرست مرکز پژوهش‌های مجلس ارسال کرده است.

سندیکای صنعت برق ایران به عنوان تشکل صنفی فعال در حوزه برق و انرژی و متشکل از ۶۰۰ شرکت پیمانکاری، تولیدکننده، مهندسی مشاور و خرده فروش برق و بازرگانی صنعت برق کشور، همواره مسائل و چالش‌های پیش روی این صنعت را بررسی و تلاش دارد راهکار‌های کارشناسی شده و اجرایی را به نهاد‌های سیاستگذار کشور ارائه کند.

در این راستا و در جهت بهره‌مندی بیشتر از فضای مالی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، سندیکا پیشنهادات خود درخصوص لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را به فریدون حسنوند رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و بابک نگاهداری سرپرست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است.

تهاتر بدهی‎های دولت با مطالبات مالیاتی و بانکی، ایجاد شفافیت در پرداخت مالیات در قرارداد‌های پیمانکاری و تامین منابع مالی توسعه و نوسازی شبکه، سرمایه‌گذاری، انرژی‌های تجدیدپذیر و دانش‌بنیان سه محوری هستند که سندیکا پیشنهادات خود را در خصوص آن‌ها مطرح کرده است.

سندیکا در پایان آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری با کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و مرکز پژوهش‎های مجلس در خصوص مفاد پیشنهادی اعلام کرده است.

شایان ذکر است پیشنهادات بودجه‎ای سندیکا به روسای اتاق‎های ایران و تهران و همچنین روسای کمیسیون‎های انرژی این دو نهاد ارسال شده است.

شرکت گسترش و پخش آب و برق پاسارگاد متن پیشنهادات را اینجا قرار داده است.